Senioři budou mít od roku 2013 další možnost, jak dostávat důchod. K dosavadním složenkám nebo posílání na účet přibude nově i výběr penze prostřednictvím elektronické karty. Jedná se o další fázi projektu sociálních karet, o kterém již HN informovaly.

Od ledna příštího roku by tyto karty fungovaly pro výplatu některých sociálních dávek – například u podpory v nezaměstnanosti nebo přídavků na děti.

"Na základě zkušeností z tohoto projektu hodláme systém o rok později rozšířit i o důchody," uvedl první náměstek ministra práce a sociálních věcí Vladimír Šiška.

Přechod k novému systému nebude pro důchodce povinný. Stávající možnosti výplaty složenkou nebo převodem na účet budou i nadále zachovány, ale ministerstvo bude preferovat výplatu právě pomocí karet.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru