Šéf Bílého domu chce zpomalit narůstání státního dluhu. Nejpozději do roku 2023 plánuje ušetřit 4 biliony dolarů. Dopomoci mu k tomu mají především škrty ve výdajích na obranu a zdravotnictví. Obama zároveň požaduje i vyšší zdanění bohatých.

Schodek federálních financí by tak měl už v roce v roce 2015 dosahovat 2,5 procenta HDP. Letos se přitom očekává téměř 11 procent HDP.

Obama ve svém středečním projevu před studenty Univerzity George Washingtona označil debatu o rozpočtech a deficitech za klíčovou pro další vývoj země. "Jde o to, jakou budoucnost chceme. Jde o to, v jakou zemi věříme," řekl prezident.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Americký prezident Barack Obama ve středu představil svůj plán, jak zpomalit obří zadlužování Spojených států. Do 12 let hodlá ušetřit čtyři biliony dolarů (v přepočtu asi 68 bilionů korun).

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.