Asistentku a intimní společnici vedoucího exekučního oddělení, která by dvacet procent pracovní doby dělala "něco jiného" než administrativní práce, hledal pomocí internetového trhu práce právník z Brna.

Kuriózní inzerát, který asi čtyři dny visel na webu Hyperprace.cz, nebyl žertem hackerů, ale vážně míněnou nabídkou.

Muž, který v exekuční kanceláři podle vlastních slov pracuje na pozici právníka a v telefonu se ohlásil jménem Tomáš Rejtek, uvedený jako kontaktní osoba pod inzerátem, jej prý zadal sám v daném znění, později jej ale z vlastního rozhodnutí stáhl.

"Ta pracovní pozice už neexistuje," dodal.

Údajně se mu přihlásilo asi 60 až 70 uchazeček. Z provozovatelů serveru Hyperprace jej během těch několika dnů nikdo nekontaktoval, říká.

Na dotaz, jestli si nemyslí, zda zadáním inzerátu neporušil minimálně nějaké pracovně-morální normy, Tomáš Rejtek jasně neodpověděl. Považoval ale za důležité dodat, že pracuje také jako novinář pro televizi TVF.

Kuriózní inzerát byl na webu otištěn v tomto znění:

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru