Skupiny PPF a KKCG by sportovním svazům a sdružením od příštího roku dávaly 200 milionů korun a nechaly by jim pětinový podíl v Sazce. Vyplývá to z dopisu adresovaného ČSTV, který je většinovým akcionářem loterijní společnosti. Dopis má redakce iHNed k dispozici.

O nabídce jako první informoval server iDnes.cz. Je to poprvé, co skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, která je spolu s KKCG Karla Komárka nejvážnějším zájemcem o Sazku, předložila své konkrétní plány se Sazkou.

PPF chce ve spolupráci s KKCG ještě letos sportovcům vyplatit 100 milionů korun. V příštích pěti letech by to bylo po 200 milionech korun ročně, pokud se nezmění zákony o hazardu.

Delegáti Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV) budou o víkendu na valné hromadě rozhodovat o dalším postupu.

PPF a KKCG v dopise vyzývají ČSTV, aby podnikl kroky k odvolání a rezignaci Aleše Hušáka z funkce předsedy představenstva a generálního ředitele Sazky.


"Jediné řešení, které management dosud představenstvu a akcionářům nabídl, bylo řešení se zapojením hlavního konkurenta Sazky, který má zjevný konflikt zájmů. To nedává žádnou podnikatelskou logiku," píše se v dopise s v narážce na společnost Penta, která provozuje sázkovou kancelář Fortuna. Ta připravuje loterii, podobnou Sportce - tedy hlavní sázkové hře společnosti Sazka.

Za Hušákem dosud pevně stál předseda ČSTV Pavel Kořan a Hušák má zatím také podporu komory jednot a krajských sdružení v rámci ČSTV. Proti Kořanovi naopak vystupují některé sportovní svazy.

Pokud by se Sazka zbavila současného vedení a začala spolupracovat s věřiteli, slibují obě skupiny, že zajistí okamžité financování Sazky. Urgentní potřebnou finanční sumu odhadují na 500 milionů korun a následné finanční prostředky na zhruba šest miliard korun.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru