Představentvo společnosti Fortuna Entertainment Group rozhodlo na svém zasedání dne 7. dubna 2011 v Amsterdamu, že navrhne nadcházející valné hromadě akcionářů hrubou dividendu ve výši 0,3 eur (v přepočtu 7,3 korun) na jednu akcii.  Vedení společnosti se totiž rozhodlo, že akcionářům rozdělí 90 procent čistého zisku roku 2010. Celková částka k výplatě dividendy tak při 52 milionech akcií činí 15,6 milionu eur.

Návrh dividendy je v souladu oznámenou dividendovou politikou firmy a poměrem 70 - 100 % čistého zisku.

Akcionáři budou o přijmutí této nabídky rozhodovat na valné hromadě v Amsterdamu, která se uskuteční 25. května tohoto roku. Pokud podílníci nabídku přijmou, můžou výplatu dividendy očekávat na přelomu června a července.

Fortuna loni vydělala 17,4 milionu eur

Největší středoevropský provozovatel kurzových sázek Fortuna Entertainment Group zvýšila v roce 2010 čistý zisk o 2,6 procenta na 17,4 milionu eur (přes 420 milionů korun). Celkové sázky přijaté Fortunou se podle předběžných údajů zvýšily na 384,2 milionu eur (zhruba 9,2 miliardy Kč), což je o 13,7 procenta víc než o rok dřív. Hrubé výhry stouply o 9,6 procenta na 92,8 milionu eur.

Sázková kancelář působí v Polsku, České republice, na Slovensku, v Maďarsku a na Maltě. S cennými papíry Fortuny se na hlavním trhu pražské burzy poprvé obchodovalo 22. října 2010. Nabídkovou cenu za akcii Fortuna stanovila na 105,52 koruny (4,30 eura) za kus. Dnes stály okolo hodnoty 108 Kč za akcii.

Fortuna je dvojkou českého kurzového sázení, patří jí zhruba třetina trhu. Fortuna nyní urychluje start své loterie, čímž reaguje na aktuální situaci na trhu. Loteriemi se v ČR zabývá především Sazka, která je od konce března v úpadku. Stírací losy Fortuny půjdou do prodeje v květnu a číselné hry odstartují na přelomu letošního července a srpna.

Hlavním akcionářem Fortuny je Penta Investments.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru