V naprosté tichosti zvýšila Česká spořitelna od 1. dubna minimální sazby hypoték. O 0,2 procentního bodu.

Nejčastěji využívané hypotéky s pětiletou fixací nyní spořitelna nabízí od 3,79 procenta. Jde ale o minimální sazbu pro klienty, kteří mají osobní účet ve spořitelně, nechávají si na něj posílat minimálně jeden a půl násobek měsíční splátky a provádějí aspoň čtyři platby měsíčně.

Kromě toho musí mít životní pojištění, pojistku na pracovní neschopnost a ztrátu zaměstnání a splácet hypotéku ve spořitelně minimálně dvacet let. Když klient tyto všechny podmínky nesplní, je minimální sazba na pětileté fixaci od 4,59 procenta.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Sazby u hypotečních úvěrů rostou. Česká spořitelna, která se nízkými sazbami snažila získat významnou konkurenční výhodu, už kvůli krizi také kapitulovala.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.