Německá prokuratura provedla razie v kancelářích společného podniku firem Areva a Siemens v souvislosti s vyšetřováním údajných úplatkářských praktik. Podle mluvčí prokuratury se razie uskutečnily v Německu a České republice a týkaly se rovněž soukromých obydlí. Francouzsko-německý společný podnik Areva NP působí v oblasti jaderné energetiky.

Vyšetřováni jsou podle agentury Reuters jeden současný a čtyři bývalí zaměstnanci podniku i tři externí poradci. Prokurátoři se domnívají, že byly vyplaceny úplatky v hodnotě minimálně deseti milionů eur (244 milionů Kč), které měly firmě Areva NP zajistit zakázky. Společnost Areva NP uvedla, že bude při vyšetřování spolupracovat.

Siemens se již dříve zapletl do rozsáhlého korupčního skandálu, který vyvrcholil rezignací předsedy dozorčí rady a generálního ředitele společnosti, připomněla agentura Reuters.

Areva je jedním ze tří uchazečů v tendru na dostavbu jaderné elektrárny Temelín. Vedle ní se dostavbu uchází americký Westinghouse a česko-ruské konsorcium Škoda JS a Atomstrojexport.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru