17-ti členné představenstvo třetí největší evropské pojišťovny Generali dnes na několikahodinovém jednání přijalo rezignaci šéfa Cesare Geronzi, uvedla to agentura Reuters. Geronzi své místo navrhl kvůli vleklým sporům ve vedení společnosti o její budoucí směřování.

Proti Geronziho strategii ve východní Evropě se stavěl zejména francouzský člen představenstva Vincent Bolloré. Bollorému zejména vadí netransparentnost spojení Generali se společností PPF.

Hlasovací právo v současné době šestnáctičlenného představenstva pojišťovny má i český miliardář Petr Kellner, majoritní akcionář investiční skupiny PPF. Jak Kellner hlasoval však ještě mluvčí PPF nechtěl komentovat.

Geronzi vydržel v čele Generali necelý rok.

Akcie zareagovaly růstem

Investoři zprávu o odvolání ředitele Generali vzali velmi pozitivně. Ihned po zveřejnění zprávy cenné papíry pojišťovny  vystoupaly až o pět procent na více než 16 eur. Během odpoledne ale své zisky částečně smazaly.

,,Je to učitě krok dopředu kvůli současným problémům vedení. Může to pročistit komunikaci uvnitř společnosti, ale také s akcionáři. A to je velmi důležité," řekl agentuře Reuters makléř Stefano Mach ze společnosti Azimut.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru