17-ti členné představenstvo třetí největší evropské pojišťovny Generali dnes na několikahodinovém jednání přijalo rezignaci šéfa Cesare Geronzi, uvedla to agentura Reuters. Geronzi své místo navrhl kvůli vleklým sporům ve vedení společnosti o její budoucí směřování.

Proti Geronziho strategii ve východní Evropě se stavěl zejména francouzský člen představenstva Vincent Bolloré. Bollorému zejména vadí netransparentnost spojení Generali se společností PPF.

Hlasovací právo v současné době šestnáctičlenného představenstva pojišťovny má i český miliardář Petr Kellner, majoritní akcionář investiční skupiny PPF. Jak Kellner hlasoval však ještě mluvčí PPF nechtěl komentovat.

Geronzi vydržel v čele Generali necelý rok.

Akcie zareagovaly růstem

Investoři zprávu o odvolání ředitele Generali vzali velmi pozitivně. Ihned po zveřejnění zprávy cenné papíry pojišťovny  vystoupaly až o pět procent na více než 16 eur. Během odpoledne ale své zisky částečně smazaly.

,,Je to učitě krok dopředu kvůli současným problémům vedení. Může to pročistit komunikaci uvnitř společnosti, ale také s akcionáři. A to je velmi důležité," řekl agentuře Reuters makléř Stefano Mach ze společnosti Azimut.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru