V únoru odvolaná ředitelka Česká pošty Marcela Hrdá si už našla práci na Slovensku, ale jmenování jejího nástupce je v nedohlednu. Přestože výběr nového generálního ředitele pošty měl být podle původních plánů otázkou několika dní, Česká pošta na svého nového šéfa stále čeká. A její prozatímní vedení se rozpadá.

Ke konci března Českou poštu na vlastní žádost opustil prozatímní ředitel Vladimír Měkota a rezignoval také náměstek pro správu majetku Filip Bouček.

Ve vedení firmy zůstal už jen provozní náměstek Petr Zatloukal, který Českou poštu vede, obchodní náměstek Martin Elkán a finanční náměstkyně Jana Vošická.

Vladimír Měkota byl blízkým člověkem odvolané ředitelky Hrdé. Podle zdrojů z jejího okolo je proto pravděpodobné, že Měkota bude Hrdou následovat na Slovensko, kde se společně ujmou vedení Slovenské pošty po odvolané ředitelce Paulíně Štefanovičové, která společnost řídila od loňského října.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.