Průměrný plat v ČNB byl loni i v roce 2009 necelých 49 tisíc korun. V roce 2009 vzrostl meziročně o zhruba 5 procent, pro rok 2010 byly mzdy v ČNB zmraženy. Průměrná mzda v celé České republice přitom dosáhla v roce 2010 necelých 24 tisíc korun.

"Ve veřejné sféře mzdy loni rostly, my v ČNB jsme je ale zmrazili. Letos budeme dále škrtat a snížíme tak i úroveň platů. Snížení přitom bude nerovnoměrné. A omezujeme i všeobecné náklady o 10 procent, což je součást toho, aby ČNB zůstala důvěryhodná," uvedl v úterý na Evropském bankovním a finančním fóru guvernér ČNB Miroslav Singer.

Zdeněk Tůma si ve funkci guvernéra ČNB v roce 2009 vydělal téměř 3,8 milionu korun čistého. Jeho hrubá mzda představovala zhruba 382.000 korun měsíčně.

Hned za Tůmou se tehdy na žebříčku umístili oba viceguvernéři Mojmír Hampl a Miroslav Singer s částkami blížícími se 3,1 milionu korun. Ostatní členové bankovní rady pak v čisté mzdě předloni obdrželi zhruba 2,5 milionu korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru