O úspěch nakonec přišli kvůli dvěma gólům Davida Villy, který rozhodl z pokutového kopu. Ten označil český trenér Michal Bílek za zbytečný.

"Je to velká škoda, kluci jsou v kabině hodně smutní, protože si jsou vědomi, jak blízko byli úspěchu. Dlouho se nám dařilo narušovat jejich rozehrávku, pokrývat Iniestu se Xavim, nakonec ale soupeř potvrdil svou kvalitu," hodnotil zápas Bílek.

Rozhodující penaltový faul Jana Rezka považoval za zbytečný. "Byl to důsledek té předchozí branky. Ale Iniesta už se dostával mimo hřiště, takový zákrok byl naprosto zbytečný. Pak už jsme na zvrat neměli síly, které jsme spotřebovali na obranu," dodal.

Nejtěžší zápas kariéry

Podobně hovořil i stoper Roman Hubník. "Bylo obrovsky těžké vydržet s nimi běhat. Po hodině hry už docházely síly, což se asi projevilo tím, že jsme neudrželi vedení," připustil stoper Herthy Berlín.

Pro záložníka Jaroslava Plašila byl duel se Španěly možná nejtěžším zápasem kariéry. "Když jen běháte a koukáte, jak létá míč, je to hrozně vysilující," řekl autor jediné české branky.

Ta prý vznikla z akce, kterou Češi nacvičovali. "Byl to jeden z taktických záměrů, dát rychlý míč do středu hřiště. Já to pak vypálil, i když jsem neviděl, kde stojí brankář. Podle mě ani Casillas míč neviděl, možná proto z toho byl gól," dodal Plašil.

Související