Nechtějí-li být pro smích, pak čeští fotbalisté otevřenou partii v pátek večer proti Španělům hrát nemohou. Snad s výjimkou pozice brankáře má totiž soupeř na každém postu talentovanějšího a lepšího fotbalistu než má k dispozici kouč Bílek.

Pokusili jsme se obodovat úroveň kvality jednotlivých řad obou soupeřících týmů. Stupeň 10 značí nejvyšší hodnotu, stupeň 1 nejnižší. Není pochyb o tom, že španělský soupeř je fotbalově úplně někde jinde než tato generace českých hráčů. Na druhou stranu: papírové předpoklady samy o sobě ještě nikdy žádný zápas nevyhrály.

KVALITA BRANKÁŘŮ

 Casillas

   10

Čech

   10

Oba patří dlouhodobě k absolutní světové špičce, jak Čech v Chelsea, tak Casillas v Realu Madrid chybují jen výjimečně. Lze očekávat, že Čech bude v Granadě v obrovské permanenci. Naopak Casillas bude možná muset řešit maximálně jednu dvě zapeklité situace. To ale může být pro psychiku brankáře obtížnější úkol než tančit v dešti střel.

 

KVALITA OBRANY

Albiol, S. Ramos, Piqué, Capdevilla

   6

Pospěch, Hubník, Sivok, Kadlec

   3

Obrana Španělům v poslední době nefunguje zdaleka tak dobře jako na MS. Čtyři góly „dokázala“ inkasovat v Argentině i v Portugalsku, třikrát ji zdolali Skotové. V Granadě navíc bude svému týmu citelně scházet zraněný Puyol. Pořád má ale kouč Del Bosque k dispozici velkou kvalitu, která se rekrutuje z hráčů Realu Madrid, Barcelony a Villarrealu. Oproti tomu třeba Hubník hrává jen druhou bundesligu. Ale především – česká obrana byla v generálce v Chorvatsku v jednom ohni, její souhra absolutně nefungovala.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.