Jako každoročně se i letos nachýlil termín, do kdy je potřeba vyplnit a odevzdat tzv. »růžový formulář«, neboli formulář pro přiznání k dani z příjmu fyzických osob. Pokud přiznání vyplňujete sami, je pro vás rozhodné datum pátek 1. dubna.

Pokud za vás přiznání zpracovává a předkládá daňový poradce, máte lhůtu prodlouženou až do 1. července.

Nemusíte se bát, že by se vám kvůli změnám v zákonech daň z příjmů za loňský rok oproti roku 2009 radikálně zvýšila. Vloni totiž u daně z příjmů fyzických osob k žádným výrazným změnám nedošlo. Úkol vyplnit daňové přiznání vás zřejmě nemine, pokud vaše loňské příjmy přesáhly patnáct tisíc korun.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru