USD/JPY
Japonský jen v průběhu pondělní obchodní seance oslaboval díky tomu, že se investoři zbavují japonské měny po páteční silné intervenci centrálních bank zemí G7. Měnový pár USD/JPY se nyní ustálil okolo úrovně 81.00 a hranice 80.00 je patrně úrovní, kde by centrální banky mohly znovu intervenovat proti silnému jenu. 

GrafAUD/USD

Analytici společnosti BNP Paribas očekávají, že měnový pár AUD/USD vzroste v nejbližších měsících nad cenovou úroveň 1.0255 (maximum dosažené v prosinci 2010), čímž by trh překonal 28-letý rekord. Důvodem je prý velká poptávka po komoditách a Austrálie patří k největším producentům právě komodit (uhlí, zlato apod.). Australské měně pomáhá i stabilizace situace okolo japonské jaderné elektrárny Fukušima. 

Graf

Autor působí ve forex společnosti fxstreet.cz

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru