USD/JPY
Japonský jen v průběhu pondělní obchodní seance oslaboval díky tomu, že se investoři zbavují japonské měny po páteční silné intervenci centrálních bank zemí G7. Měnový pár USD/JPY se nyní ustálil okolo úrovně 81.00 a hranice 80.00 je patrně úrovní, kde by centrální banky mohly znovu intervenovat proti silnému jenu. 

GrafAUD/USD

Analytici společnosti BNP Paribas očekávají, že měnový pár AUD/USD vzroste v nejbližších měsících nad cenovou úroveň 1.0255 (maximum dosažené v prosinci 2010), čímž by trh překonal 28-letý rekord. Důvodem je prý velká poptávka po komoditách a Austrálie patří k největším producentům právě komodit (uhlí, zlato apod.). Australské měně pomáhá i stabilizace situace okolo japonské jaderné elektrárny Fukušima. 

Graf

Autor působí ve forex společnosti fxstreet.cz

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru