Americký telekomunikační operátor AT&T koupí od německé společnosti Deutsche Telekom její americkou mobilní divizi T-Mobile USA za 39 miliard dolarů (zhruba 670 miliard Kč). Firma to oznámila v noci na pondělí. Vznikne tak největší provozovatel služeb pro mobilní telefony ve Spojených státech.

Obchod se však pravděpodobně stane terčem intenzivního prověřování ze strany regulačních orgánů kvůli obavám, že by mohl zapříčinit nárůst cen. AT&T proto předpokládá, že jeho dokončení zabere zhruba rok. AT&T je nyní druhým největším mobilním operátorem v USA, zatímco firmě T-Mobile USA patří čtvrtá příčka.

Sloučená skupina bude kontrolovat asi 43 procent amerického trhu se službami pro mobilní telefony. Tržní podíl současné jedničky Verizon Wireless činí 34,5 procenta, napsala agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru