Hollywoodské hvězdy se snaží finančně pomoci obětem katastrofického zemětřesení a přívalové vlny cunami, která před týdnem zasáhla Japonsko. Doposud nejštědřejší donátorkou je populární herečka Sandra Bullocková (na snímku). Napsala to agentura Reuters s odvoláním na Americký Červený kříž.

Bullocková věnovala podle Amerického Červeného kříže na pomoc Japonsku milion dolarů (asi 17 milionů korun). To je nejvíce, kolik na konto této organizace doposud poukázala některá z hollywoodských celebrit. Organizace podle Reuters uvedla, že je Bullockové a její rodině za štědrý dar "velice vděčná".

Japonsku přislíbilo finanční pomoc i několik dalších celebrit i hollywoodských studií. Například herec Charlie Sheen uvedl, že daruje jeden dolar z každé vstupenky, která se prodá z jeho nadcházejících vystoupení.

Popová hvězda Lady Gaga zase navrhla a vytvořila náramek pro dražbu na pomoc Japonsku, jeho cena se za 48 hodin vyšplhala na 250 tisíc dolarů (téměř 4,3 milionu korun).

Společnost Walt Disney tento týden věnovala Japonsku 2,5 milionu dolarů (asi 42,5 milionu korun). Filmové studio Warner Bros zase přislíbilo věnovat výtěžek z prodeje svých DVD a Blu-ray filmu Život po životě.

Související