Basketbalisté Nymburka v posledním domácím utkání v této sezoně Jadranské ligy porazili po famózním závěru Croatii Záhřeb 83:74. K třinácti porážkám si tak připsali dvanácté vítězství a stále mají naději zakončit sezonu vyrovnanou bilancí. Navíc zkomplikovali Croatii boj o poslední postupové místo do Final Four.

Po vyrovnaném úvodu předvedli domácí vydařenou dvouminutovku v závěru první čtvrtiny, když především zásluhou přesné střelby za tři body odskočili až na devět bodů. Chorvatům se však poté rozehrál nejužitečnější hráč soutěže pivot Luka Žorič a Croatia brzy skóre otočila.

Nymburk však dokázal zabrzdit řádění silné podkošové dvojice Žorič - Kasun a zásluhou přesné střelby z dálky se držel v odstupu pouze několika bodů. Croatia sice v úvodu závěrečné čtvrtiny odskočila na devět bodů, ale pak předvedli Středočeši nevídaný obrat.

Hlavně zásluhou nejlepšího střelce utkání Pavla Slezáka, který si vylepšil osobní rekord v lize na 23 bodů, když dal mimo jiné pět trojek z osmi pokusů, a rozehrávače Afika Nissima vyhrál Nymburk závěrečných osm minut zápasu 30:12 a slavil vítězství. K němu pomohlo hlavně jedenáct přesných trojkových pokusů a velmi dobrá střelba s úspěšností 62 procent.

Jadranská liga basketbalistů - 25. kolo:
ČEZ Nymburk - Croatia Záhřeb 83:74 (27:18, 42:46, 53:58)
Nejlepší střelci: Slezák 23, Nissim 16, Simmons 13 - Žorič 16, Kasun 12, Renfoe a Mulaomerovič po 11. Fauly: 23:19. Trestné hody: 16/8 - 22/15. Trojky: 11:5.

1. Krka Novo Mesto 24 17 7 1866:1722 41
2. Partizan Bělehrad 24 16 8 1913:1660 40
3. Olimpija Lublaň 24 16 8 1843:1724 40
4. Croatia Záhřeb 25 14 11 2034:2019 39
5. Budučnost Podgorica 24 13 11 1827:1766 37
6. ČEZ Nymburk 25 12 13 1933:1967 37
7. Cedevita Záhřeb 24 12 12 1966:1923 36
8. Hemofarm Vršac 24 12 12 1896:1911 36