Dosud suverénní CSKA Moskva v Evropské lize doma prohrál 0:1 s FC Porto. Tomáš Necid přišel na hřiště už za nepříznivého stavu v 78. minutě, ale zvrátit výsledek nedokázal.

Lepší vyhlídky před odvetou může mít obránce Marek Suchý. Jeho Spartak Moskva v Amsterodamu přežil šance domácích a díky trefě kapitána Alexe vyhrál 1:0. Suchý v utkání dostal třetí žlutou kartu v této sezoně evropských soutěží a čeká ho nucená přestávka.

Obránce Michal Kadlec otevřel skóre zápasu Leverkusenu s Villarealem, ale jeho trefa nakonec domácím k dobrému výsledku nepomohla. Hosté otočili a díky Nilmarově trefě v nastaveném čase se po výhře 3:2 výrazně přiblížili postupu.

Kadlec utekl po půl hodině hry po levé straně hřiště a křížnou ranou z hranice vápna překonal brankáře.

Liverpool, který vyřadil před dvěma týdny Spartu, prohrál 0:1 v Braze. Překvapivý debakl utrpěl i Zenit Petrohrad. Ruský celek prohrál s Twente Enschede 0:3.

Úvodní utkání osmifinále fotbalové Evropské ligy:

CSKA Moskva - FC Porto 0:1 (0:0) Branka: 70. Guarín. Rozhodčí: Schörgenhofer (Rak.).

PSV Eindhoven - Glasgow Rangers 0:0 Rozhodčí: Hansson (Švéd.).

Leverkusen - Villarreal 2:3 (1:1) Branky: 33. Kadlec, 72. Castro - 70. a 90.+4 Nilmar, 42. Rossi. Rozhodčí: Tagliavento (It.).

Sporting Braga - Liverpool 1:0 (1:0) Branka: 18. Alan z pen. Rozhodčí: Gumienny (Bel.).

Benfica Lisabon - Paris St. Germain 2:1 (0:1) Branky: 42. Maxi Pereira, 81. Jara - 14. Luyindula. Rozhodčí: Královec (ČR).

Dynamo Kyjev - Manchester City 2:0 (1:0) Branky: 25. Ševčenko, 77. Gusev. Rozhodčí: Meyer (Něm.).

Twente Enschede - Zenit Petrohrad 3:0 (1:0) Branky: 25. a 90.+2 De Jong, 56. Landzaat. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.).

Ajax Amsterodam - Spartak Moskva 0:1 (0:0) Branka: 57. Alex. Rozhodčí: Gräfe (Něm.).