V londýnském BBC centru zavládlo ve středu večer ohromení, když na scénu přenášenou ze San Franciska vystoupil Steve Jobs, aby osobně představil iPad 2. Výkonný šéf Apple byl živým důkazem, že se Apple nerad vzdává.

Jako lídr trhu s tablety k tomu ani nemá důvody, i když konkurence se budou jeho pozici snažit všemi silami oslabit. Největšími konkurenty jsou Samsung, Motorola, RIM A HP, ale vlastní tablety chystají i další velcí výrobci od LGE přes Panasonic až po Lenovo.

Zatímco v uplynulém roce se iPhonu postavily pouze Samsung a několik neznačkových levných tabletů, letos se proti iPadu chystá podle odhadů přes sto soupeřů.

Ještě před iPadem 2 přišel na trh zatím nejvážnější vyzyvatel, Motorola Xoom, který disponuje výkonným procesorem se dvěma jádry i silným grafickým čipem.

Vysoký výkon doplňuje nový operační systém Android 3.0. I díky němu chce být Xoom stejnou hrozbou pro iPad, jako jsou desítky telefonů s Androidem ohromnou hrozbou pro telefony iPhone.

Apple proto vytáhl novou zbraň iPad 2. "Nějakou dobu jsme na tomto produktu pracovali a nechtěl jsem si to nechat ujít," zaskočil Jobs posluchače v sále v San Francisku i Londýně. A v bojovném duchu se nesl celý večer, který přinesl iPad 2. Za stejnou cenu nabídne dvojnásobnou rychlost práce, kameru pro natáčení videa ve vysokém rozlišení i kamerku pro videohovory.

PŘEHLED: Čím Apple válcuje konkurenci (+) a čím ho konkurence může ohrozit (-)?

+ Cena ++ Image ++ Ekosystém +- Možnost volby -- Rozšiřitelnost -- Více formátů -

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru