Světoznámý francouzský módní dům Christian Dior se rozhodl propustit svého módního guru, šéfa návrhářů, Brita Johna Galliana.

Vyhazov firma odůvodnila jednoznačně. Odmítá tolerovat rasistické výroky svého návrháře, který pro ni pracuje od roku 1996.

Policisté zahájili vyšetřování Galliana poté, co minulý týden v opilosti hrubě nadával návštěvníkům jedné kavárny do Židů a údajně se dopustil také lehkého násilí.

Jeho počínání dokumentuje video, které následně zveřejnil britský bulvár. „Miluji Hitlera. Lidé jako vy měli skončit v plynu,“ říká mj. módní ikona Dioru na nahrávce.

Dior po jejím zveřejnění Galliana dočasně odvolal z jeho pozice.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru