Nejabsurdnějším bankovním poplatkem za rok 2010 byl zvolen poplatek za výběr na přepážce z vlastního účtu.

Minulý ročník ankety serveru bankovnipoplatky.com vyhrál poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet.

Podle šéfa serveru Patrika Nachera klientům bank vadí, že nemají alespoň jednou v měsíci možnost vybrat si ze svého účtu na pobočce banky zdarma.

"I přesto, že dnes lze platit platební kartou téměř všude, stejně tak, jako s ní vybírat z bankomatu. Někdy ovšem nastane situace, kdy klient potřebuje vybrat větší částku, nad limit výběru z bankomatu. A pak mu přijde absurdní, platit poplatek za to, že se chce dostat ke svým penězům," uvedl Nacher.

Z výsledků navíc podle Nachera vyplývá nevídaná konzistence v názorech bankovních klientů. Kromě loňského vítěze (poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet), který se letos již nemohl ucházet o hlasy návštěvníků webu, a kromě poplatku za připsání úroku, který letos nebyl nominován, protože jej již banky nevybírají, všechny ostatní loňské finálové poplatky se dostaly do finálové pětky i letos.

Výsledky hlasování:

1. Poplatek za výběr na přepážce z vlastního účtu (5426 hlasů) 29,06 %
2. Poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat (4232 hlasů) 22,66 %
3. Poplatek za vložení variab. symbolu do příkazu k úhradě (3824 hlasů) 20,48%
4. Poplatek za předčasně splacený úvěr (3033 hlasů) 16,24 %
5. Poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou (2157 hlasů) 11,55 %

Zdroj: bankovnipoplatky.com

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru