Basketbalisté Nymburka se i v pátém zápase osmifinálové skupiny Evropského poháru ULEB dočkali porážky. Český tým doma nestačil na španělský Estudiantes Madrid a podlehl 86:88.

Nymburku se zpočátku dařilo vyrovnat s absencí zraněné opory Pavla Pumprly a oproti předchozím prohraným duelům se zlepšil pod košem. Za necelé čtyři minuty získali domácí vedení 8:0, které sice Madridští chvílemi stahovali, ale vyrovnat se jim za celý první poločas nepodařilo.

Domácí se dlouho drželi ve vedení hlavně díky střelecké pohotovosti Vladimíra Štimace, který dal 22 bodů, ale hosté i s pomocí českého reprezentanta Jiřího Welsche v závěru zápas otočili. Ten se sice trápil při trestných hodech (ze sedmi pokusů proměnil jediný), ale celkově zaznamenal solidních osm bodů a čtyři doskoky.

Skupina K:

ČEZ Nymburk – Estudiantes Madrid 86:88 (23:18, 51:42, 69:62)

Nejvíce bodů: Štimac 22, Tre Simmons 15, Slezák 13, Lenzly 10 – Jasen 18, Caner-Medley 14, Granger 10. Rozhodčí: Dozai (Chorv.), Jasevičius (Lit.), Sabetta (It.). Trestné hody: 19/11 – 22/16. Fauly: 23:20. Trojky: 9:10. Diváci: 3362.

1. Estudiantes Madrid 5 4 1 418:390 9

2. Caserta 4 3 1 322:319 7

3. Galatasaray Istanbul 4 2 2 286:286 6

4. ČEZ Nymburk 5 0 5 371:402 5