Basketbalisté Nymburka po těsné listopadové porážce nestačili na srbský Hemofarm Vršac ani doma. Ve 21. kole Jadranské ligy mu podlehli 66:71. Nezvládli tak důležité domácí utkání s konkurentem v tabulce, pohoršili si bilanci na devět výher a 12 porážek, což bude znamenat propad na 12. místo tabulky.

Lvi šli do utkání ve špatné náladě po úterní porážce s Galatasarayem Istanbul v Evropském poháru ULEB, která znamenala konec postupovým nadějím. Navíc Nymburku stále chybí zraněný klíčový hráč Pavel Pumprla. I to se promítlo na nervózním vstupu do utkání a brzkém vedením soupeře o sedm bodů.

Trenér Ronen Ginzburg si tak musel vzít již po třech minutách oddechový čas, který pomohl domácím se uklidnit a skóre ještě v první čtvrtině otočit.

Vyrovnané utkání rozhodli hosté v poslední minutě

Od té doby se oba týmy neustále přetahovaly o vedení, přičemž Vršac pouze jednou odskočil na osm bodů, o náskok však rychle přišel. Nymburk dlouho držel ve hře především obvyklý náhradník Pavel Slezák, který trefil hned čtyři trojky.

V závěru se k nejlepšímu střeleckému výkonu v sezoně rozehrál Radek Nečas, který zaznamenal 15 bodů a dobře spolupracoval s Chesterem Simmonsem. Americký křídelní hráč sice tentokrát nepředstavoval pro soupeře takové nebezpečí při střelbě, ale připsal si hned osm asistencí. Pod košem se dařilo Petru Bendovi, který doskočil sedm míčů.

Nymburku se přesto nedařilo soupeři odskočit. A v poslední minutě na to doplatil. Vršac se dostal do dvoubodového vedení, které si pohlídal zásluhou trestných hodů. V zápase jich hosté proměnili hned dvacet, Nymburk naproti tomu z pouhých sedmi šestek proměnil jen tři.

Jadranská liga basketbalistů - 21. kolo:
ČEZ Nymburk - Hemofarm Vršac 66:71 (23:22, 35:40, 54:54)
Nejvíce bodů: Nečas 15, Slezák 14, Nissim 11 - Jeremič 16, Krstovič 15, Pavkovič 10. Trestné hody: 7/3 - 24/20. Fauly: 23:16. Trojky: 7:5.

1. Partizan Bělehrad 20 13 7 1586:1390 33
2. Krka Novo Mesto 20 13 7 1544:1452 33
3. Olimpija Lublaň 20 12 8 1534:1439 32
4. Budučnost Podgorica 20 12 8 1529:1461 32
5. Cedevita Záhřeb 20 11 9 1618:1561 31
6. Croatia Záhřeb 20 11 9 1607:1593 31
7. Hemofarm Vršac 21 10 11 1667:1717 31
8. Igokea Aleksandrovac 20 10 10 1501:1484 30