Ivo Valenta, šéf holdingu Synot, stále doufá, že se spolu s Karlem Komárkem a jeho skupinou KKCG dostanou k podílu v Sazce. Tito dva uchazeči byli sice již téměř vyřazeni ze hry, teď ale cítí druhou šanci.

Původní záchranný plán pro Sazku se totiž hroutí, protože i společnosti Penta a E-Invest, které si akcionáři Sazky vybrali jako partnery pro vyřešení neúnosných dluhů, začaly usilovat o akciový podíl.

Synot má zájem o jádro Sazky, číselnou loterii. „Pokud nezískáme Sazku, rozjedeme vlastní projekt,“ říká Valenta. Vstup do Sazky nebo expanzi Synotu má financovat právě Karel Komárek.

Valenta v rozhovoru pro HN dále prohlásil, že zhruba do tří let chce odprodat část Synotu na burze. Popsal též nové okolnosti probíhající ho boje o Sazku, kterou prý chce zachránit bez ohledu na to, že jde o konkurenta. „Sazka je vlivná a pomáhá bránit loterijní prostředí populistickým legislativním změnám.

Celý rozhovor s Ivem Valentou si přečtete v pátečním vydání Hospodářských novin.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru