Basketbalisté Nymburka v 20. kole Jadranské ligy podlehli na palubovce euroligového celku Partizan Bělehrad 75:86. V týmu vítězů kvůli zranění chyběl Jan Veselý, který si ve čtvrtečním utkání proti italské Sieně pochroumal kotník.

Nymburk v Jadranské lize nenavázal na minulé vítězství nad Cibonou Záhřeb. Dnes mu nepomohlo ani 19 bodů Pavla Pumprly, společně s domácím Curtisem Jarrelsem nejlepšího střelce utkání.

Partizan i bez Veselého si naopak v hale Pionir částečně spravil chuť, když zabral po předchozích třech prohrách v osmifinálové skupině Evropské ligy.

Partizan vede Jadranskou ligu

Bělehradský klub se s bilancí třinácti výher a sedmi porážek dělí o vedení v Jadranské lize se slovinskou Krkou Novo Mesto. Nymburk má devět výher a jedenáct nezdarů, tedy stejnou bilanci jako další čtyři celky, ale díky lepšímu skóre jsou sedminásobní čeští šampioni devátí.

Nymburk nezopakoval senzační výhru nad Partizanem z listopadového prvního vzájemného duelu v Pardubicích. Úřadující šampion Jadranské ligy si dnes pohlídal už začátek duelu a rychlou šňůrou a vedením 8:0 Nymburk zatlačil do kouta.

Partizan si celé utkání hlídal. Po první čtvrtině si udržoval vedení o osm bodů, před poločasem jej ještě těsně navýšil a na konci třetí desetiminutovky bylo manko Středočechů už patnáctibodové. Domácí v Jadranské lize s přehledem došli za třetí výhrou za sebou.

V dresu Partizanu měli hned čtyři hráči dvouciferný bodový zápis, srbský celek jasně vyhrál i na doskoku. Hosté se zase ale blýskli deseti přesnými trojkovými pokusy.

Jadranská liga basketbalistů:
Partizan Bělehrad – ČEZ Nymburk 86:75 (21:13, 45:34, 67:52)
Nejvíce bodů: Jerrells 19, Gist 17, Milosavljevič 15, Kečman 12 – Pumprla 19, Slezák 16, Benda 12, Lenzly 9. Fauly: 16:24. Trestné hody: 26/19 – 16/15. Trojky: 5:10.