Nejmenší český mobilní operátor MobilKom, který provozuje své služby pod jménem U:fon a specializuje se hlavně na mobilní internet, se prodává. Jako nejpravděpodobnější kupující se jeví český operátor Dial Telecom, který se zaměřuje hlavně na střední a větší firmy.

Jednání zatím probíhají, ale podle několika důvěryhodných zdrojů HN, blízkých oběma společnostem, je dohoda vysoce pravděpodobná. Ani U:fon, ani Dial Telecom se nicméně k probíhajícímu jednání vyjadřovat nechtěly.

Mluvčí U:fonu Jana Studničková pouze potvrdila, že operátora se jeho majitel, finanční skupina Penta, snaží prodat už delší dobu. "Není tajemstvím, že vzhledem k pokročilé fázi projektu MobilKom se v uplynulém roce zástupci Penty a vedení MobilKomu sešli s řadou potenciálních zájemců. Nicméně dosud žádné z jednání nebylo dokončeno, a proto nebudeme komentovat žádná konkrétní jména," řekla HN Studničková. Dial Telecomu pak ústy své mluvčí Martiny Setunské pouze oznámil, že se nechce k případné transakci vyjadřovat.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru