Japonská automobilka Toyota Motor svolává po celém světě k opravě téměř 1,7 milionu vozů kvůli různým závadám, jež mohou způsobit únik paliva. Oznámila to ve středu společnost, která má již delší dobu problémy s kvalitou svých vozů. Nejnovější opatření se týká široké řady modelů, včetně luxusních značek IS a GS Lexus v Severní Americe a automobilů Avensis v Evropě. Nejvíce vozů firma nicméně svolává v Japonsku, a to téměř 1,3 milionu, napsala agentura AP.

Automobilka již kvůli závadám obdržela přes 140 stížností v Japonsku a dalších 77 v zahraničí. V souvislosti se závadami však podle firmy zatím nebyly hlášeny žádné nehody.

Problémy s kvalitou automobilů firmy Toyota se dostaly do centra pozornosti poté, co byla společnost kvůli potížím s nechtěným zrychlováním nucena svolat po celém světě k opravě přes osm milionů vozů, z toho zhruba šest milionů ve Spojených státech. Později Toyota přikročila i k dalším svolávacím akcím.

V současnosti je Toyota největší automobilkou na světě. Svou vedoucí pozici na automobilovém trhu si vybudovala nabídkou bezpečných a spolehlivých vozů za rozumnou cenu. Rozsáhlá svolávání automobilů k opravě však mají negativní dopad na její pověst.

Toyota si loni třetí rok za sebou udržela prvenství na světovém trhu, pouze těsně ale předstihla bývalou jedničku General Motors. Zálusk na vedoucí pozici na trhu má do budoucna také německý Volkswagen.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru