Basketbalisté Nymburka v 18. kole Jadranské ligy prohráli na palubovce slovinského celku Krka Novo Mesto 50:72 a připsali si desátou porážku v sezoně. Zároveň v útoku zaznamenali nejhorší výkon od nástupu do Jadranské ligy, na padesátibodovou hranici navíc dosáhli až v posledních sekundách.

Nymburk s Krkou prohrál i předchozí vzájemný zápas doma 57:77, když nezvládl především první čtvrtinu, po které prohrával o 15 bodů. Tentokrát si Středočeši dali na vstup do utkání větší pozor a po první čtvrtce bylo skóre vyrovnané 20:20.

Jenže za dalších deset minut hry nastříleli hosté pouhých devět bodů a dovolili domácím odskočit na dvouciferný bodový rozdíl.

I v dalších čtvrtinách Nymburk v útoku selhával a nedařilo se mu především pod košem, když z pivotů nejlepší Benda nastřílel šest bodů. Také zahraniční posily Nissim se Simmonsem tentokrát týmu příliš nepomohly. Pumprla sice potvrdil formu a jako jediný se dostal přes desetibodovou hranici, to však na Krku nestačilo.

Slovinský mistr si bez problémů došel pro jedenácté vítězství. Zároveň potvrdil, že má jednu z nejlepší obran v soutěži, když českému mistrovi ve dvou zápasech dovolil nastřílet v průměru pouze 53,5 bodu.

Jadranská liga basketbalistů - 18. kolo:
Krka Novo Mesto - ČEZ Nymburk 72:50 (20:20, 40:29, 54:40)
Nejvíce bodů: Dorděvič 16, Balažič a Petrov po 11, Pavič 9 - Pumprla 14, Sokolovský 9, Benda 6. Fauly: 21:18. Trestné hody: 16/15 - 17/14. Trojky: 7:6.

1. Krka Novo Mesto 18 11 7 1377:1302 29
2. Olimpija Lublaň 17 11 6 1295:1230 28
3. Cedevita Záhřeb 18 10 8 1433:1391 28
4. Partizan Bělehrad 17 10 7 1362:1196 27
5. Budučnost Podgorica 17 10 7 1280:1227 27
6. Croatia Záhřeb 17 10 7 1358:1335 27
7. Radnički Kragujevac 17 9 8 1417:1441 26
8. Hemofarm Vršac 18 8 10 1436:1466 26