Porážkou vstoupili basketbalisté Nymburka do osmifinálové skupiny Evropského poháru ULEB. V Madridu podlehli favorizovanému týmu Estudiantes 80:87. Španělskému týmu pomohl k vítězství i Jiří Welsch, který za 26 minut hry nastřílel čtyři body, hlavně ale velmi dobře bránil své spoluhráče z národního týmu Pavla Pumprlu a Ladislava Sokolovského.

Vítězové vládli především pod oběma koši. Nymburk se v obraně hodně trápil, a se soupeřem se snažil držet krok v útoku. Pomáhala mu především lepší střelba z dálky.

V úvodu druhé čtvrtiny Madrid odskočil na sedm bodů, pak však Nymburk zabral a sérií třinácti bodů, během níž dal soupeř jen tři body, skóre otočil. Z vedení se však Nymburk dlouho neradoval a až do konce třetí čtvrtiny se žádnému z týmů nedařilo odskočit. Pak však domácí k dobré práci pod koši přidali i přesnou střelbu za tři body a získali dvanáctibodové vedení.

Nymburk dvě minuty před koncem sice snížil na rozdíl pouhých dvou bodů, ale soupeř už výhru nepustil. Nymburk doplatil na to, že pod košem nedokázal pokrývat Američana Joshe Asellina a Brita Daniela Clarka, kteří získali pro Madrid několik důležitých útočných doskoků a následné lehké body zpod koše. Na ofenzivní doskoky Nymburk jednoznačně prohrál 3:16.

Příští osmifinálový zápas sehraje český mistr za týden před vlastními fanoušky s italskou Casertou.

Estudiantes Madrid – ČEZ Nymburk 87:80

Nejvíc bodů: Asselin 20, Clark 15, Caner-Medley 14, Ellis 12 – Simmons 16, Pumprla a Benda po 15, Lenzly 14. Rozhodčí: Facchini (It.), Kalpakas (Švéd.), Geller (Belg.). Trestné hody: 24/16 – 6/4. Fauly: 12:21. Trojky: 7:12. Diváci: 2000. Čtvrtiny: 29:25, 47:47, 69:64.

Další zápas: Caserta – Galatasaray Istanbul 81:76 po prodl. (69:69, 37:27)

1. Estudiantes Madrid            1 1 0 87:80 2
2. Caserta                              1 1 0 81:76 2
3. Galatasaray Istanbul         1 0 1 76:81 1
4. ČEZ Nymburk                     1 0 1 80:87 1