José Mourinho, kouč Realu Madrid, v neděli rozčílil fotbalisty Villarrealu, když přímo před jejich lavičkou bouřlivě slavil branku Brazilce Kaká, která jeho týmu zajistila ligovou výhru 4:2.

Trenér Realu přísahal, že neprovokoval

Sedmačtyřicetiletý Mourinho se po zápase hájil, že o provokaci nešlo. "Přísahám, že jsem šel slavit gól se svým synem, který seděl za jejich lavičkou, a hráči Villarrealu si mysleli, že je chci naštvat," citovala Mourinha agentura Reuters.

"Doufám, že když někdo přísahá na syna, tak mu budou lidé věřit. Myslím, že se celá věc zveličuje kvůli všeobecnému přesvědčení, že cokoliv udělám, musí být špatné," dodal portugalský kouč.

Pro jeho gesta však neměla lavička Villarrealu příliš pochopení. Záložník Cani dokonce po Mourinhovi hodil láhev s pitím, a přestože ho nezasáhl, od rozhodčího za to dostal červenou kartu.

Kouč Villarrealu Mourinhovi věří

Trenér Villarrealu Juan Carlos Garrido sice po prohře na San Bernabeu zkritizoval výkon rozhodčího, Mourinha však z provokace nevinil. "Myslím, že Mourinho šel slavit s fanoušky, a moji hráči si to vyložili trochu jinak," prohlásil.

Kontroverzní a prostořeký Mourinho nebyl z provokace obviněn poprvé. Například po výhře v semifinále Ligy mistrů nad Barcelonou se dostal do roztržky s brankářem Víctorem Valdésem, když běžel přes hřiště slavit postup do finále s fanoušky Interu Milán.