Havlát se prosadil ve 25. minutě, kdy během čtyř sekund využil přesilovou hru a otevřel skóre. Po vhazování v útočném pásmu se dostal ke kotouči, vybruslil si od levého mantinelu a bekhendovou střelou překonal brankáře Tuukku Raska.

Bruins v polovině utkání vyrovnali na 1:1, vítězný druhý gól hostů vstřelil ve 43. minutě Cal Clutterbuck, který v útočném pásmu zachytil špatné vyhození Marka Savarda a střelou švihem zamířil přesně do horního rohu Raskovy branky.

"Chtěl jsem dostat puk z pásma, protože naše pětice už byla unavená a potřebovala střídat. Bohužel mi puk sjel z hokejky," litoval Savard, jehož kouč Claude Julien následně téměř stáhl ze hry. V třetí třetině zkušený útočník pobyl na ledě jen tři minuty a dvacet sekund. "Když hráč udělá takovou chybu, musí za to nést následky," řekl Julien.

Zakleté New Jersey

Krize dál provází hokejisty New Jersey, kteří podlehli Philadelphii 2:4 a prohráli čtrnáctý z posledních šestnácti zápasů. Zlepšení očividně nepřinesla ani výměna trenéra. Od chvíle, kdy Johna MacLeana nahradil na střídačce Jacques Lemaire, připsali si Devils šest porážek ze sedmi utkání.

V duelu s Flyers přitom Ďáblové i díky jedné asistenci Patrika Eliáše dvakrát vedli 1:0 a 2:1. V dresu hostí však dvakrát vyrovnal Scott Hartnell, v třetí třetině pak dvěma góly rozhodl o výhře Letců Daniel Briere. O tom, že se Devils nacházejí ve velké nepohodě, svědčí i fakt, že brankář Martin Brodeur poprvé po sedmi letech sledoval dva zápasy za sebou jen ze střídačky.

Jeho náhradník Johan Hedberg měl ale opět kopec smůly. Už v druhém utkání za sebou ho totiž zradil špatný odraz puku při nahození soupeře podél mantinelu. Zatímco v minulém duelu s Minnesotou mu puk po odrazu ve středním pásmu zapadl rovnou do odkryté branky, tentokrát kotouč projel až k zadnímu mantinelu, jenže kousek před vyjetým Hedbergem opět změnil směr, odrazil se před branku a Hartnell jednoduše vyrovnal na 1:1.

"Tohle už prostě není normální," povzdychl si Hedberg. "Snažíme se dělat jenom správné věci, jenže všechno se proti nám spiklo. Opravdu nevím, proč se puky takhle odrážejí před naší prázdnou branku. Je to všechno ohromně frustrující," konstatoval Hedberg.

V sestavě New Jersey chyběl kapitán Jamie Langenbrunner, jenž se neobjevil ani v hale. Podle informací zámořských médií čekal doma na zprávu o své výměně. "Manažer Lou Lamoriello mi před utkáním řekl, že Jamie nebude hrát. To je všechno, co vím," poznamenal trenér Lemaire.

Crosby je stále mimo kvůli otřesu mozku

Desetigólovou přestřelku si užili fanoušci Toronta, které doma porazilo St. Louis 6:5 po samostatných nájezdech. Domácí už mohli zvítězit v základní hrací době, když ještě ve 45. minutě vedli 5:2. Pak však Blues vstřelili dva rychlé góly a v 54. minutě už Brad Winchester vyrovnal na 5:5.

Až v nájezdech se rozhodoval také zápas mezi Montrealem a Pittsburghem a rovněž byli úspěšní domácí, kteří vyhráli 2:1. Canadiens byli do čtvrtka posledním týmem, který v této sezoně ještě nezažil penaltový rozstřel. Brankář Carey Price si však vedl znamenitě, když zlikvidoval všech pět nájezdů. O výhře Montrealu rozhodl v páté sérii Benoit Pouliot, který byl i jediným střelcem svého týmu v základní hrací době.

V sestavě Pittsburghu chyběl kapitán Sidney Crosby, který je minimálně na týden mimo hru s otřesem mozku.

Druhé čisté konto v sezoně a šesté v kariéře vychytal brankář Jason LaBarbera, díky jehož 33 zákrokům zvítězil Phoenix 2:0 na ledě Colorada. LaBarbera tak bezchybně zastoupil v brance Kojotů týmovou jedničku Ilju Bryzgalova, který řešil osobní rodinné záležitost. Oba góly Phoenixu vstřelil Taylor Pyatt, který v 10. minutě otevřel skóre, druhý gól přidal v poslední minutě při power play do prázdné branky.

Po sedmi prohrách v řadě se dočkali vítězství hokejisté Edmontonu, kteří udolali 2:1 New York Islanders. Obě branky vstřelili Oilers hned v úvodu zápasu a pak se spolehli na skvělý výkon brankáře Devana Dubnyka, který zneškodnil 30 z 31 střel.

Statistika NHL:

Boston - Minnesota 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) Branky: 31. Kampfer - 25. Havlát, 43. Clutterbuck, 60. M. Koivu. Střely na branku: 36:34. Diváci: 17.565.

Toronto - St. Louis 6:5 po sam. n. (1:2, 3:0, 1:3 - 0:0) Branky: 33. a 42. Kessel, 1. Armstrong, 29. Grabovskij, 31. Versteeg, rozh. nájezd Bozak - 4. Steen, 10. Backes, 47. Winchester, 48. Brewer, 54. D'Agostini (Sobotka). Střely na branku: 31:44. Diváci: 19.283.

New Jersey - Philadelphia 2:4 (1:0, 1:2, 0:2) Branky: 12. Zubrus (Eliáš), 38. Clarkson - 36. a 39. Hartnell, 43. a 52. Briere. Střely na branku: 20:20. Diváci: 15.098.

Colorado - Phoenix 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) Branky: 10. a 60. Pyatt. Střely na branku: 34:33. Diváci: 12.308.

Edmonton - NY Islanders 2:1 (2:0, 0:1, 0:0) Branky: 4. Brule, 6. Penner - 34. Comeau. Střely na branku: 22:31. Diváci: 16.839.

Montreal - Pittsburgh 2:1 po sam. n. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0) Branky: 33. a rozh. nájezd Pouliot - 3. Asham. Střely na branku: 23:32. Diváci: 21.273.

San Jose - Buffalo 0:3 (0:2, 0:1, 0:0) Branky: 11. Adam, 17. Hecht, 24. Vanek. Střely na branku: 36:22. Diváci: 17.562.

Los Angeles - Nashville 2:5 (0:0, 2:3, 0:2) Branky: 23. Clifford, 28. Stoll - 35. a 56. Hornqvist, 29. Wilson, 31. Svatoš, 50. S. Kosticyn. Střely na branku: 26:28. Diváci: 17.823.