Americká automobilka Chrysler Group svolává téměř 150.000 nákladních a sportovně-užitkových vozů k opravě různých problémů, které se týkají řízení, airbagů a zadních náprav. Domácí konkurent Ford Motor zase svolává zhruba 20.000 vozů kvůli nebezpečí požáru v důsledku elektrického zkratu. Informovaly o tom ve čtvrtek agentury AP a Reuters.

Chrysler svolává zhruba 22.000 nákladních vozů Dodge Ram kvůli problémům s řízením, zhruba 65.000 sportovně-užitkových vozů Dodge Journey k opravě airbagů, které by nemusely fungovat, a zhruba 57.000 nákladních vozů Dodge Ram 1500 k opravě součástek u zadních náprav, jež mohou způsobit zastavení vozidla. Opatření společnosti Ford se týká dodávkových automobilů řady F a malých sportovně-užitkových vozů Edge a Lincoln MKX.

Zprávy o svolávání automobilů k opravám se dostaly do centra pozornosti poté, co byla největší světová automobilka Toyota Motor nucena svolat po celém světě k opravě přes osm milionů automobilů kvůli problémům s nechtěným zrychlováním. Japonská Toyota byla přitom dosud pověstná kvalitou svých vozů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru