Čína hrozí, že zasáhne proti rozrůstajícím se internetovým telefonním servisům jako Skype. Peking chce chránit velké domácí telefonní operátory před "nelegální" konkurencí, sdělilo na své stránce čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií.

Ministerstvo podle agentury AP uvedlo, že se chystá bojovat proti "nelegálním internetovým telefonním servisům", plánované kroky však nijak nespecifikovalo. Jeho prohlášení vyvolalo mezi čínskými uživateli silné znepokojení. Podle listu The Beijing News je v Číně odhadem 15 milionů uživatelů těchto služeb.

Ministerstvo uvedlo, že právo nabízet telefonování prostřednictvím telefonů nebo jejich spojením s počítači mají jen k tomu oprávněné telekomunikační společnosti. Firmy jako Skype tak funguj v šedé zóně a podle expertů je sdělení ministerstva pro ně varováním před přílišnou expanzí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru