Basketbalisté Nymburka utrpěli v Jadranské lize šestou porážku za sebou. S Budučností Podgorica dnes prohráli v 13. kole na domácí palubovce 74:87. Černohorský tým se posunul do čela soutěže, zatímco Nymburk je na jedenáctém místě.

Před pěti dny slavili Středočeši vítězství nad Rigou a postup do osmifinále Evropského poháru, jejich tápání v Jadranské lize však pokračuje. Naposledy v této soutěži uspěli 13. listopadu v souboji s Partizanem Bělehrad.

V utkání s Podgoricou jim nevyšla už první čtvrtina, v níž prohrávali až o deset bodů, a hosté v dalším průběhu bezpečně mířili za devátou výhrou.

Hlavním problémem českého šampiona byla obrana. "Měli tam dálnice a využívali toho. V útoku jsme nezahráli ani jednu akci tak, jak jsme měli. Z toho plynulo, že jsme se nechytali ani v obraně," řekl České televizi Radek Nečas. "Když nedali střely, tak jsme byli tak rozhašení v obraně, že si to doskočili a dali koš. Měli jsme asi osm košů s faulem, což skončilo většinou za tři body. To v tom finálním skóre hrálo velkou roli," uvedl jeden ze zkušených hráčů Nymburka.

S 31 minutami strávenými na hřišti byl nejvytíženějším mužem domácí sestavy. "Měl jsem nohy jak sloupy, soupeř přese mě dával body. Týmu jsem moc nepomohl," konstatoval Nečas.

Další zápas v Jadranské lize Nymburk sehraje 5. ledna na palubovce Crvené Zvezdy Bělehrad, kterou v prvním kole doma porazil 94:73.

Jadranská liga basketbalistů - 13. kolo:
ČEZ Nymburk - Budučnost Podgorica 74:87 (14:20, 34:42, 54:61)
Nejvíce bodů: Pumprla 17, Chán 16, Simmons 12, Nissim 10 - Dragičevič 20, Ščekič 18, Simonovič 16, Nesovič 12. Trestné hody: 17/12 - 33/26. Fauly: 29:23. Trojky: 4:3.

Igokea Aleksandrovac - Cedevita Záhřeb 80:89, Krka Novo Mesto - Hemofarm Vršac 90:70.

1. Budučnost Podgorica 13 9 4 1021:951 22
2. Olimpija Lublaň 13 9 4 988:933 22
3. Krka Novo Mesto 13 8 5 990:922 21
4. Cedevita Záhřeb 13 8 5 1038:991 21
5. Široki Brijeg 13 8 5 1009:1036 21
6. Croatia Záhřeb 13 7 6 996:1008 20
7. Hemofarm Vršac 13 6 7 1049:1081 19
8. Radnički Kragujevac 13 6 7 1069:1115 19