V řadě tuzemských obchodů začaly v neděli povánoční výprodeje. O desítky procent levněji lze nakupovat například v prodejnách Tesco, Ikea či Marks & Spencer. Další společnosti, včetně internetových prodejců, se svou zvýhodněnou nabídkou přijdou v pondělí.

Za výraznými slevami tak mohou zákazníci již od druhého svátku vánočního vyrazit například do obchodů Tesco. Až se 70procentní slevou pořídí oděvy, o polovinu levněji pak Tesco nabízí hračky a vánoční dekorace, s 25procentní slevou lze koupit například vánoční domácí potřeby či zboží z oddělení papírnictví. "Zákazníci by vzhledem k tomu, že se jedná o výprodej, neměli s nákupem vybraného zlevněného zboží dlouho váhat," upozornil marketingový ředitel společnosti Michal Štádler.

Nákupy od sedmi ráno

Velký výprodej zahájily také obchody Ikea, které vybraný sortiment zlevnily na polovinu. "Od sedmi jsme otevřeli obchod pro členy našeho Family klubu, po desáté i pro ostatní," řekla ČTK mluvčí společnosti Ikea ČR Jindra Válová.

Dveře k regálům a stojanům se zlevněným zboží otevřely také některé obchody řetězce Marks & Spencer. "V několika našich prodejnách máme otevřeno už na druhý svátek vánoční, kdy začínají naše povánoční slevy až do výše 60 procent," uvedla mluvčí společnosti Ivana Kováčová.

Ve slevách, se kterými začaly už před Vánocemi, budou pokračovat i hypermarkety Globus. "Výrazně levněji u nás zákazníci koupí například fotoaparáty a příslušenství, malé elektrospotřebiče, jako jsou vysavače, elektrické konvice a další pomocníci do kuchyně, ale i černou elektroniku, především ploché LCD televize a plazmové televize,“ uvedl mluvčí Globusu Boris Malý.

Prodejny řetězce Albert začaly letos se slevami také ještě před Štědrým dnem, a to u hraček či kosmetických balíčků. Další hlavní vlna slev bude zahájena hned po Novém roce, tedy 2. ledna 2011, a bude se týkat zejména nepotravinářského zboží, tedy hraček, oblečení, zimních doplňků a vybavení či drobné elektroniky.

Slevy i na internetu

Nabídku s až 70procentními slevami od nedělní půlnoci nachystá také internetový prodejce Mall.cz. "Podle našich zkušeností z minulých let se povánoční výprodej setkává u zákazníků s velkým zájmem. Mnoho lidí dostalo pod stromeček peníze a počítá s tím, že jim nabídneme zboží za zajímavé ceny. Díky výprodejům tak po Vánocích nenastává radikální pokles objednávek, naopak následuje druhá velká vlna nákupů, která trvá po celý leden,“ uvedl obchodní ředitel Mall.cz Tomáš Jeřábek.

Češi podle průzkumu GE Money Bank letos plánují utratit v povánočních výprodejích průměrně 5293 korun, což je o 750 korun více než loni. Hned po skončení svátků se na nákupy chystají téměř dvě třetiny Čechů, kteří nejčastěji chtějí nakoupit oblečení, boty a elektroniku.

Související

Komentáře ke článku