Fotbalisté Manchesteru City propásli šanci dostat do vedení v anglické lize. V dohrávce 18. kola, z něhož kvůli vrtochům počasí byly odehrány včetně tohoto jen tři zápasy, nevyužil výhody domácího prostředí a podlehl Evertonu 1:2. Hráči vítězů obstarali všechny tři góly utkání i úspěch City byl vlastní.

Domácím nepomohla ani půl hodiny dlouhá přesilovka po vyloučení Victora Anichebeho. City nebyl platný ani návrat Carlose Téveze, který v pondělí stáhl žádost o přestup a na hřišti se objevil poprvé od 4. prosince. Argentinský reprezentant a druhý nejlepší střelec ligy změnil názor po pohovorech s vedením a dokonce dostal zpět i kapitánskou pásku.

Everton ke čtvrté výhře ze hřiště City za sebou nasměroval už ve čtvrté minutě útočník Tim Cahill a stejný hráč v 19. minutě připravil druhou trefu pro Leightona Bainse.

Hosté poté přišli v 60. minutě po druhé žluté o Victora Anichebeho, City však díky vlastní brance Phila Jagielky pouze snížilo. Také domácí dohrávali v deseti, když v nastaveném čase dostal červenou kartu obránce Kolo Touré.

City přišlo o šanci dostat se během Vánoc na první místo poprvé od roku 1929. Everton si připsal teprve čtvrtou výhru v sezoně a je až čtrnáctý.

Manchester City - Everton 1:2 (72. vlastní Jagielka - 4. Cahill, 19. Baines).

1. Manchester United               16 9 7 0 36:16 34
2. Arsenal                                 17 10 2 5 34:19 32
3. Manchester City                   18 9 5 4 25:15 32
4. Chelsea                                17 9 4 4 31:12 31
5. Tottenham                           17 7 6 4 25:22 27
6. Sunderland                          18 6 9 3 21:18 27
7. Bolton                                  18 6 8 4 30:25 26