Národní ekonomickou radu vlády (NERV) rozšíří ekonom a neúspěšný kandidát na prezidenta Jan Švejnar a šéf komory daňových poradců Jiří Nekovář. Informaci potvrdil serveru Parlamentní listy tajemník rady David Havlíček s tím, že noví členové se do práce zapojí v pondělí, kdy bude rada jednat o důchodové reformě.

Švejnar, který přednáší ekonomii ve Spojených státech, kandidoval do nejvyšší ústavní funkce v roce 2008. Jako kandidát opoziční ČSSD neuspěl v souboji s Václavem Klausem.

Také Nekovář má podle serveru s politikou zkušenosti. V roce 2005 radil ministerstvu financí coby člen expertní skupiny pro oblast zdanění příjmů a majetku. Kromě Komory daňových poradců zasedá také ve správní radě pražské Vysoké školy ekonomické.

Počet členů ekonomické rady vlády se přijetím dvojice zvýšil na sedmnáct.

Členové NERV nepobírají žádný honorář. Premiér Nečas dříve jejich činnost označil za "bezplatnou službu vlasti".

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru