Německá automobilka Volkswagen hodlá v příštích letech kvůli silnému růstu prodeje vytvořit 50.000 nových pracovních míst ve svém hlavním oboru podnikání. Listu Handelsblatt to podle agentury AP řekl personální ředitel firmy Horst Neumann. V současnosti zaměstnává Volkswagen po celém světě zhruba 400.000 lidí. Součástí koncernu je Škoda Auto.

Volkswagen je největší automobilkou v Evropě a do roku 2018 se chce stát největším výrobcem automobilů na světě. Firma předpokládá, že její celoroční prodej letos poprvé v historii překoná sedm milionů vozů. Nejpozději do roku 2018 by měl celoroční prodej překročit deset milionů automobilů.

Volkswagen minulý měsíc uvedl, že hodlá během příštích pěti let investovat 51,6 miliardy eur (1,3 bilionu Kč). Více než polovina této částky bude směřovat do Německa. Tam by podle Neumanna měla firma do konce roku 2015 vytvořit 5000 až 6000 nových pracovních míst.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru