NHL zažila v noci na středu dva podivuhodné góly, u kterých si nejdůležitější asistenci připsaly mantinely. V zámořské lize je nahození puku do útočného pásma nejčastější metodou založení útoku a brankáři bránících se týmů pro kotouče běžně vyjíždějí za branku. Mají ho tam zastavit pro obránce, či ho sami rychle rozehrát.

Aby puk ve své výstroji stihli, musejí vyjet ve chvíli, kdy útočník puk nastřelí. Tentokrát se ale Ty Conklinovi ze St. Louis a Danu Ellisovi z Tampy jejich předvídavost nevyplatila. Puk totiž za branku po oblouku mantinelu nedojel, nýbrž se naprosto nečekaně odrazil do středu hřiště. Na vině je podle opakovaných záběrů ta část hrazení, která drží plexisklové pláty u sebe.

Útočník Chicaga Troy Brouwerer se tak snadno dostal k brance v zápase proti St. Louis. Ze dvou metrů neměl problém trefit prázdnou branku, gólman Conklin se totiž vůbec nestačil vrátit. kuriózní situace připomněla utkání Finsko - Česko z mistrovství světa 1997, které svěřenci Ivana Hlinky vyhráli 2:1 díky podobně šťastnému odrazu a snadné dorážce Martina Procházky.

Na neuvěřitelný odraz a branku Brouwera se podívejte zde

"Když jede puk po plexisklu, měl by brankář zůstat v brankovišti. To je základní pravidlo," řekl televizní komentátor zápasu Chicaga se St. Louis. Takové odrazy se totiž občas stávají. "Podivný odraz," napsal sever nhl.com.

Podobný gól vstřelil v nočním progrmau NHL i Nikolaj Kulemin z Toronta. Brankář Tampy Ellis se málem stačil na svou pozici vrátit, ruský útočník ale i tak dopravil puk do sítě. Torontu ale šťastný gól nebyl nakonec moc platný, Martin St. Louis devět vteřin před koncem vyrovnal a Simon Gagne v prodloužení rozhodl o výhře hostující Tampy 4:3."Musíme hrát celý zápas, celých 60 minut," uvedl Kulemin. "Ne 59. Ne 59 a půl," dodal.