Na lednový duel 36. kola proti Kometě Brno by podle deníku Sport mohlo na plochodrážní stadion ve Svítkově dorazit až 25.000 diváků, což by byl nový rekord nejvyšší soutěže."Pracujeme na tom, aby se naše záměry staly skutečností. Ale ještě je předčasné mluvit o hotové věci. Ve výběru je několik soupeřů, tedy i více možností data konání. Nejzazší termín konání je leden," řekl listu generální manažer Pardubic Zbyněk Kusý.

V zámořské NHL se venkovní zápasy staly v posledních letech tradicí, předloňské utkání mezi Buffalem a Pittsburghem sledovalo přes 71 tisíc diváků. Ještě vyšší návštěva přišla letos v květnu v Gelsenkirchenu na zahajovací zápas mistrovství světa mezi USA a domácím Německem.

"Jsme jeden z mála států Evropy, který takový zápas ještě neuspořádal. Poprvé jsme tohle téma v klubu otevřeli někdy před dvěma lety. Intenzivně se o to zajímáme posledních šest týdnů," prohlásil Kusý. V úterý by se mělo o pardubickém projektu jednat na valné hromadě Asociace profesionálních klubů ledního hokeje.

Podle deníku přesáhne rozpočet celé akce deset milionů korun. "Nákladově to je pro nás docela slušné riziko. Ale vzhledem k tomu, že předpokládám velký ohlas a zvlášť u našich výborných fanoušků, vnímáme uspořádání téhle akce jako dárek lidem," dodal pardubický manažer.

Areál, kde plošináři každoročně soupeří o Zlatou přilbu, je zapotřebí upravit. "Musíme zajistit terénní úpravy, stavby tribun. Garance uspořádání zápasů jsou i v případě teploty okolo 12, možná až 15 stupňů," řekl Kusý.

Podívejte se jak vypadá stadion ve Svítkově

 

Související