Volvo chystá pětidveřovou variantu svého nejmenšího modelu C30. Auto zřejmě neponese stejné jméno, bude ale využívat podvozek tohoto vozu. Švédové tak chtějí na trhu zaútočit na ustálená jména v podobě Volkswagenu Golf nebo Ford Focus.

Nový ředitel Volva Stefan Jacoby ale nechce, aby se při hondbě za svými konkurenty Volvo vzdalo svého severského stylu. Chystaný vůz tak zřejmě ponese designové prvky, které jako první ukázal crossover XC60. Podle Jacoby je totiž tento model nejblíže tomu, čím by Volvo mělo být.

Těšit se tak zřejmě můžeme na stylový zevnějšek se známými světlomety a velkým logem značky na přídi. Na seříznuté zádi zase poznáme brzdová světla uspořádaná do sloupku. Nové Volvo mělo mít nový interiér, který ovšem zachovává designovou jednoduchost severského pojetí. Hlavní změnou budou nové materiály na výběr. Dá se předpokládat, že automobilka zůstane u tenkého středového panelu a matného dřeva či hliníku.

Hatchback od Volva by měl na silnice vyjet v roce 2012. Automobilka tak pozdrží vývoj velkého SUV XC90, které je už v současnosti nejstarším modelem aktuální nabídky.

Automobilka navíc hledá podporu u svého nového majitele - čínského koncernu Geely. Přes něj chce výrazně rozšířit svou působnost na čínském trhu a v dohledné době tam postavit také továrnu. Spolu s expanzí do USA by Volvo chtělo zvednout svou roční produkci z 335 tisíc na 800 tisíc vozů.

Související