Rekordní jackpot italské loterie SuperEnalotto se 177,7 milionu eur (téměř 4,4 miliardy korun) v sobotu večer po téměř devíti měsících padl. Informovala o tom agentura DPA. Suma, kterou italská agentura ANSA označila za rekordní nejen v Itálii, ale i v Evropě, vyvolala v zemi sázkařské šílenství.

Předchozí rekordní suma byla 147,8 milionu eur (přes 3,6 miliardy korun), kterou loni v srpnu získal jediný výherce v Toskánsku. Obrovskou částku však tentokrát nezíská jediný výherce. Podle agentur se o ni podělí 70 výherců. Vítěznými čísly jsou 4, 26, 40, 54, 55 a 67.

Stále však není jasné, kde byly výherní tikety zakoupeny. V Itálii se běžně jména výherců nezveřejňují. Každý z nich si odnese zhruba 2,5 milionu eur.

Horentní jackpot odolával 129 tahů. Miliony hráčů se doposud neúspěšně pokoušely vybrat šestici čísel v rozmezí od jedné do devadesáti. Losovalo se třikrát týdně, ale šance na výhru byla jedna ku 623 milionům, poznamenala DPA.

Hra SuperEnalotto má velkou výhodu oproti mnoha jiným hrám, protože vyplácí vítězi plnou výhru najednou, nikoli ve splátkách. Největším "výhercem" je však státní pokladna, protože dostává 49,5 procenta ze všech podaných sázek. Každá kombinace šesti čísel stojí půl eura a minimálně se musí podat dvě kombinace, čili sázka přijde na euro (asi 25 korun).

V České republice zatím nejvyšší výhru v loterii vyplatila společnost Sazka v srpnu 2003, kdy se jedné osobě podařilo vyhrát 112,9 milionu korun. Více než 100 milionů korun si zatím připsali tři sázkaři.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru