Americká bankovní skupina JPMorgan Chase & Co vytvořila ve třetím čtvrtletí čistý zisk 4,42 miliardy dolarů (asi 78,4 miliardy Kč). Meziročně je to nárůst asi o 23 procent a je to lepší výsledek, než se čekalo. Za výrazným zlepšením jsou hlavně nižší ztráty z úvěrů ve spotřebitelské divizi a v divizi kreditních karet.

JPMorgan je podle objemu aktiv druhou největší bankou ve Spojených státech, hned za ústavem Bank of America. Zisk na jednu akcii ve čtvrtletí činil 1,01 USD, a zvýšil se tak z předchozích 82 centů, kde byl před rokem. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že zisk na akcii se zvýší pouze na 90 centů.

Banka ve čtvrtletí dala stranou na krytí ztrátových úvěrů asi 1,55 miliardy dolarů. To je méně než polovina z částky 3,99 miliardy dolarů, kterou na stejné účely vynaložila před rokem.

Zisk v investičním bankovnictví se ale snížil o 33 procent. V létě totiž banka méně vydělala na poplatcích za úpisy akcií.

Akcie banky na výsledky hospodaření reagovaly růstem. V elektronických systémech, kde se obchoduje před otevřením burz, si připsaly zhruba jedno procento a vystoupily asi na 40,80 USD.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru