Miliardář Petr Kellner rozšířil svou leteckou flotilu o nový model. Podle serveru planes.cz si koupil model Boeing 737-700 BBJ, který je prvním takovým v Česku.

Jde o stroj, jejž používaly i zkrachovalé aerolinky SkyEurope. Na rozdíl od aerolinek byl pro Kellnera přestavěn a vybaven VIP interiérem tak, aby skýtal více prostoru a luxusu. Letadlo je oficiálně registrováno na Arubě.

Jde o první stroj tohoto typu, který bude létat a přistávat na české území. Jeho hlavní předností je dlouhý dolet, tento typ Boeingu totiž dokáže uletět bez mezipřistání více než 11 tisíc kilometrů. Po světě jich zatím létají necelé dvě stovky.

Podle planes.cz se tento Kellnerův letoun objevil poprvé v Praze minulý týden, avšak do normálního provozu byl uvolněn v srpnu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru