Společnost CET 21, která vlastní licenci k vysílání televize Nova, plánuje prodat dluhopisy v celkové sumě 170 milionů eur (4,2 miliardy Kč). Hlavním účelem emise je získat peníze na splacení dluhu 2,8 miliardy korun, který má firma u České spořitelny. Oznámila to v pátek  mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která je stoprocentním vlastníkem CET 21.

Firma chce nadřízené zajištěné dluhopisy s pevným výnosem udat formou přímého prodeje vybraným americkým a evropským institucionálním investorům čili v rámci takzvaného private placement. Transakce se uskuteční podle amerického zákona o cenných papírech.

Příjmy z emise dluhopisů budou použity k plnému splacení dluhu, který má firma v České republice, což vyjde na přibližně 115 milionů eur. Půjčku firmě na konci roku 2009 poskytla Česká spořitelna společně s bankami UniCredit a BNP Paribas. Dalších 49 milionů eur půjde na splacení duhu vůči mateřské CME, která těmito penězi chce umořit část svého dlouhodobého dluhu.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru