V sestavě domácích se po jednozápasovém trestu objevil útočník Jánský, trenéři jej však zařadili až do čtvrté formace. Ani on však nezabránil tomu, že Benzina poprvé v sezoně nevyhrála v domácím prostředí první třetinu.

Zápasu od počátku kralovali spolehliví brankáři Jaroslav Hübl a Pöpperle. Oba si sice připsali poměrně dost zákroků (13 a 12), velké gólové šance však likvidovat nemuseli. V 10. minutě skončila Hlinkova bekhendová střela těsně vedle, Kracíkovu samostatnou akci ukončila na brankovišti srážka se spoluhráčem Majdanem.

Ve druhé části se Jánský posunul do elitní formace a ve 24. minutě se podílel na první brance Litvínova. Sekundu před koncem úvodní přesilové hry zápasu skončila za Pöpperlem zřejmě tečovaná střela Skuhrovce od modré čáry.

V početních výhodách se mohla prosadit i Sparta. Gólové šance si však Pražané nedokázali vytvořit ani proti severočeské čtveřici a názorně dokumentovali, že je start soutěže nezastihl v optimální formě a pohodě. Bezprostředně po skončení druhé výhody se navíc do brankové příležitosti dostal z trestné lavice se vracející Rindoš. Pöpperle však jeho šanci zlikvidoval.

Hned v úvodu třetí třetiny si brankář Sparty vybral slabší chvilku, když jej překvapila střela Jánského a Litvínov se přiblížil čtvrté domácí výhře v sezoně. Severočeši následně mohli přidat další branky, ale nepodařilo se jim to a sami inkasovali. V přesilové hře snížil Výborný, který tečoval Hanzlíkovo nahození.

Pražané poté přidali, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Připsali si tak pátou čtvrtou porážku z pěti duelů.

Jiří Kučera (Litvínov): "Po dvou prohrách to pro nás nebyl lehký zápas. Říkali jsme si, že už musíme vyhrát, což se nám povedlo a chci za to klukům poděkovat. Rozhodl asi druhý gól na začátku druhé třetiny, pak jsme zápas kontrolovali. Škoda, že jsme opět neproměnili tři nebo čtyři nájezdy, stejně jako v minulém zápase."

David Volek (Sparta): "Po celou první třetinu jsme byli aktivnější. Hráli jsme pozorně v obraně, asi jsme strávili procentuálně více času na kotouči, ale bohužel jsme s ním v prostorech, ze kterých branky nepadají. Nejsme schopni si vytvořit vážnější brankovou příležitost. Ve druhé třetině naše aktivita lehce opadla, ve třetí jsme udělali korekce v sestavě a hráli jen na tři pětice. Mužstvo bojovalo, ale bohužel naše produktivita je žalostná. Víme, že někteří hráči mají za sebou devět zápasů, ve kterých nedali branku. Co se s tím dá dělat? Věřit, věřit a věřit, že se přijde zápas, kdy se historicky osvědčení střelci prosadí."

HC Benzina Litvínov - HC Sparta Praha 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Jenáček (Skuhrovec, Jánský), 41. Jánský (V. Hübl) - 49. Výborný (Jan Hanzlík, O'Brien). Rozhodčí: Šindler, Souček - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 3428.

1. HC Mountfield Č. Budějovice 8 5 1 1 1 22:17 18

2. HC Vítkovice Steel 8 5 1 0 2 28:16 17

3. HC Oceláři Třinec 8 4 2 1 1 28:20 17

4. HC Eaton Pardubice 8 4 0 2 2 16:15 14

5. BK Mladá Boleslav 7 4 0 1 2 22:16 13

6. Bílí Tygři Liberec 8 4 0 1 3 21:17 13

7. PSG Zlín 9 2 2 2 3 29:27 12

8. HC Benzina Litvínov 9 4 0 0 5 20:33 12