Český výrobce antivirových programů AVG Technologies by měl 10. listopadu vstoupit na varšavskou burzu, napsal ve středu polský list Parkiet. Firma by podle deníku mohla nabídnout akcie až za miliardu zlotých (asi 6,3 miliardy Kč).

Podle zdrojů, na něž se minulý týden odvolala agentura Reuters, by se hodnota primární nabídky mohla pohybovat mezi 400 miliony až 800 miliony eur (zhruba 2,5 miliardy až pět miliard korun). Jako možný termín vstupu AVG Technologies na burzu zdroje uvedly letošek nebo první čtvrtletí příštího roku. Dodaly, že společnost kromě Varšavy vstoupí také na jednu ze západoevropských burz.

Akcie AVG Technologies budou prodávat jen jejich současní majitelé, v jakém objemu to bude, není zatím známo, uvedla agentura Reuters.

O vstupu AVG na burzu už se spekulovalo asi před třemi lety. Tehdy se objevily informace, že AVG uvažuje o několika burzách, kromě Prahy a Varšavy také například o americkém trhu Nasdaq nebo o londýnské burze LSE.

Vstup na varšavskou burzu zvažuje z českých firem například také sázková společnost Fortuna, akcie by zároveň vydala i na burzu v Praze.

AVG Technologies CZ vznikla přejmenováním tuzemské společnosti Grisoft. Jediným majitelem tuzemské AVG Technologies CZ je mateřská firma AVG Technologies se sídlem v nizozemském Amstelveenu. Celou AVG vlastní několik subjektů. Největší podíl ve výši 34 procent má fond Enterprise Investors. Společnost loni zvýšila čistý zisk o čtvrtinu na 267,2 milionu korun.

AVG je podle objemu nainstalovaného bezpečnostního software čtvrtý největší poskytovatel antivirových řešení na světě. Volně dostupné nebo placené programy chrání přes 110 milionů uživatelů po celém světě.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru