Pro dnešní den bude velmi důležité večerní (ve 20:15 h našeho času) zasedání americké centrální baky. Očekává se, že FED (Americká centrální banka) ponechání své úrokové sazby beze změny na současné úrovni 0.25 %. Důležitý tedy bude komentář FEDu, ze kterého by mohlo vyplynout, že centrální banka je připravena zasáhnout a opět podpořit křehký ekonomický růst a tyto kroky budou podmíněny dalším propadem či zvyšujícími hrozbami deflace. Fed zároveň bude nejspíš vyčkávat s rozhodnutím na aktuální makroekonomickou prognózu, která bude zveřejněna až na listopadovém zasedání.

Z dalších makroekonomických dat se dnes dočkáme odpoledních údajů z amerického trhu nemovitostí, kde budou zveřejněny data o vydaných stavebních povoleních a započatých stavbách.

Autor působí ve forex společnosti fxstreet.cz

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru