Po čtyřech zápasech daviscupového střetnutí mezi Srbskem a Českou republikou je stav nerozhodný 2:2. V pátém zápase proti sobě stojí Radek Štěpánek a Janko Tipsarevič.

Čeští tenisté vedli po sobotní čtyřhře 2:1, ale v první nedělní dvouhře nestačil Tomáš Berdych na světovou dvojku Novaka Djokoviče a prohrál s ním ve čtyřech setech. Vše tedy rozhodně závěrečná dvouhra.

Štěpánek zatím obě svá představení v Bělehradě zvládl. Nejprve ve dvouhře přehrál Viktora Troického 3:1 na sety a ve zmiňovaném deblu porazil společně s Tomášem Berdychem srbský pár Zimonjič-Djokovič.

Jak dopadne rozhodující utkání týmových dvojek?
Zápas Štěpánek vs. Tipsarevič sledujeme online.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
17:57
Duel o všechno začíná. Tipsarevič vyhrál los a bude podávat.
17:57
0:1 - Štěpánek se slušně bránil, ale nakonec přece jen získává první bod podávající Srb.
17:57
0:2 - To není dobrý začátek. Nepřesný Štěpánek nabídl Tipsarevičovi první brejkbol, který Srb hned využil.
18:03
0:3 - Tipsarevič navyšuje stav čistou hrou. Na první nevynucenou chybu domácího hráče stále čekáme.
18:06
0:4 - Tipsarevič hraje neuvěřitelně. Získává další brejk.
18:11
0:5 - Štěpánek nehraje zas tak hrozně, jak by mohl stav napovídat, ale přesto je na kurtu tím pasivnějším.
18:14
0:6, 0:1 na sety - Tak to byl rychlý proces. Za 24 minut naděluje Srb Štěpánkovi kanára. Český hráč často posílá jednoduché balony do sítě.
18:18
1:0 - Tipsarevič poměrně v klidu získává i první gam druhého setu.
18:23
1:1 - Štěpánkovi se vůbec nedaří první servis, ale i přesto získává svůj první gam. Srb začal kazit.
18:28
1:2 - Tipsarevič si drží svůj servis, nicméně Štěpánkova hra se zlepšuje.
18:31
1:3 - Štěpánek měl sive v první polovině gamu navrch, ale bohužel přichází další Tipsarevičův brejk.
18:39
2:3 - Štěpec je zpátky! I český tenista získal soupeřovo podání. Štěpánek se konečně dostal ke svojí hře, předvedl několik kraťasů a Tipsarevič chvíli nevěděl, co hrát.
18:46
3:3 - Je srovnáno! Štěpánkovi viditelně narostlo sebevědomí a Srbovi je minimálně vyrovnaným soupeřem.
18:50
3:4 - Tipsarevič získává gam čistou hrou.
18:56
4:4 - Tipsarevič dobře returnuje a vedl při podání Štěpánka 30:15. Štěpánek pak o něco zlepšil servis a nakonec se i dostal ze svízelné situace .
18:59
4:5 - Štěpánek vedl už 30:15, ale poté Srb výborně zahrál dva údery ven z dvorce. Při další výměně muselo až jestřábí oko potvrdit Tipsarevičův aut. Srbský tenista pak ovšem dvakrát skvěle zaservíroval a nakonec hru získal ve svůj prospěch.
19:05
5:5 -Štěpánek se udržel v druhém setu. Jednou si pomohl servisem, poté zahrál povedený kraťas a na závěr předvedl povedený stopbal na síti.
19:10
5:6 - Tipsarevič neztratil ani jeden fiftýn. Hru načala nevynucená chyba Štěpánka z bekhendové strany. Poté si Srb třemi tvrdými servisy pomohl pojištění minimálně tie-brejku.
19:14
6:6 - Diváci v Bělehradě budou svědky tie-brejku. V této hře zaznamenal Štěpánek dvě esa a dvojchybu. Dokázal také, že je jedním z nejlépe hrajících hráčů na síti.
19:19
1:0 - Prudký Štěpánkův bekhendový return znamená první minibrejk.
19:20
2:0 - Tipsarevič nezvládl stopvolej u sítě.
19:20
2:1 - Štěpánek přestal hrát, naznačoval aut a požádal o jestřábí oko. To ovšem ukázalo dobrý míček.
19:23
3:1 - Tipsarevičův bekhend v síti.
19:24
3:2 - Následuje eso Srba. Na podání jde Štepánek.
19:24
3:3 - Štěpánkův volej končí pár centimetrů za základní čárou.
19:26
4:3 - Štěpánek zaznamenal přímý bod z podání. Tipsarevič reklamuje, že míček škrtl o pásku, ale není mu to nic platné.
19:28
4:4 - Jestřábí oko potvrdilo Tipsarevičovo eso.
19:29
5:4 - Tipsarevič nezkrotil svůj bekhend.
19:29
5:5 - Štěpánkův čopovaný bekhend zastavuje páska.
19:30
6:5 - Aut Srba. Štěpánek má setbol.
19:33
6:6 - I Štěpánek teď ovšem zahrál do autu.
19:33
6:7 - Štěpánkův return končí těsně za základní čárou.
19:34
6:8, 0:2 na sety - Na Tipsarevičův bekhendový return Štěpánek nedosáhl.
19:35
0:1 - Hned první podání ve třetím setu Štěpánek ztrácí. Prohrával už 0:40, poté dvěma povedenými servisy snížil, jeho následný bekhend však skončil v síti.
19:42

0:2 - Tipsarevič zaznamenal 2 dvojchyby a Štěpánkovi dal možnost dvou brejkbolů. Český hráč ale ani jednu nevyužil a nakonec celou hru ztratil.

19:48
0:3 - I druhé podání v této sadě český hráč ztratil. Zahrál třikrát velmi těsný aut a už působí lehce rezignovaným dojmem.
19:53
0:4 - Nebylo to ze strany Tipsareviče sice úplně ideální, ale nakonec se nátlakovou hrou opět přiblížil vítězství. Hodně mu také pomohly tři přímé body z podání.
19:59
1:4 - Štěpánek poprvé ve třetím setu udržel své podání. Kapitán Navrátil ho na lavičce stále burcuje, ale Tipsarevič by musel teď začít hodně kazit, aby měla česká dvojka ještě nějakou šanci na zdramatizování.
20:02
2:4 - Brejk. Štěpánek ještě žije a momentálně je lepším hráčem na kurtu. Jde servírovat a pokud chce ještě přemýšlet o vítězství, musí si svůj servis udržet.
20:10
3:4 - Čistá hra. Štěpánek přestal chybovat a Srb viditelně znervózněl.
20:11
3:5 - Štěpánek vedl 15:0 a vypadalo to, že potrápí svého soupeře. Pak mu ale úplně odešel return a Tipsarevič je rázem set od vítězství.
20:17
4:5 - Čistá hra v podání českého hráče. Tipsarevič jde podávat na vítězství v celém utkání.
20:18
3:6, 0:3 na sety - Tipsarevič si dobrou hrou vypracoval 3 mečboly. První dva zahrál do sítě, další Štěpánkův forhend v autu už odstartoval naplno srbskou radost.