Ministerstvo dopravy jako jedno z úsporných opatření nechalo zhasnout některá osvětlení na dálničních nájezdech a kříženích. V sobotu o tom informovala televize Prima. Policisté nařízení ministerstva považují za hazard se zdravím řidičů.

"Ano, je to pravda, ale my jsme vydali pokyn uváženě podle situace. Vnímejte to, prosím, jako snahu o úspory," řekl mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka. Ministerstvo uvedlo, že jde o testovací pokus. Pokud se neosvědčí, lampy se znovu rozsvítí.

Podle policistů se tím Česko v dopravě vrací o několik desítek let zpět. Je prý jen otázkou času, kdy se na některých frekventovaných a často i nepřehledných sjezdech a nájezdech stane tragédie.

Podle ředitele dopravní policie Leoše Tržila toto opatření rozhodně nepodporuje bezpečnost silničního provozu.

"Křížení dálnic by mělo být kompletně osvětlené. Jde o to, že řidič může ztratit přehled, bude zmatkovat a může dojít k dopravní nehodě," prohlásil Tržil.

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru